Karslı: Suriyeli sorununu böyle çözeceğiz!

Merkez  Parti  Genel  Başkanı  Prof. Dr. Adurrahim Karslı, gazetepolitik.com’a verdiği özel demeçte, ”Hükümeti  kurduğumuzun ertesi günü  gelmeseler  bile Suriye’ye biz gideceğiz, konuşacağız. Gerekirse Esad ile masaya oturacağız. Suriye’nin yeniden ayağa kalkması  için destek vereceğiz, katkıda bulunacağız” dedi.

Merkez  Parti  Genel Merkezi’nde soruları yanıtlayan Karslı, Türkiye’nin Ortadoğu liderliğine soyunduğunu ve bunun da kan ve gözyaşı olmaktan ileri gidemediğini belirterek, ”Bugün misafir veya göçmen adı altında ülkemizde bulunan yaklaşık 3 milyon Süriyeliyi  geri götüreceğiz.  Mısır’la bozulan ve sekteye uğrayan ilişkilerimizi yeniden inşa edeceğiz. Dostluğu kardeşliği  yeniden başlatacağız. Filistin halkını korumak için Hamas’ı durduk yerde tahrik edip, boşu boşuna kabadayılık yapıp Filistinlileri öldürtmeyeceğiz.  İsrail ve Filistin ile bir  masaya oturarak, Filistin’in halkının  hakkını savunacağız” dedi.

İç politikada olduğu gibi dış politikada da hukuka tabii olduklarını belirten Başkan Karslı, bugüne kadar yapılan uygulamaların bazılarının iki dudağı arasında çıktığını kaydetti. Merkez  Parti  Genel Başkanı  Karslı, ”Filistin’de iki kapı var. Biri İsrail’den diğeri ise  Mısır’dan. Gıda ve diğer muhimmatlar bu kapılardan gelir gider. Fuzuli kabadayılar bu kapıları kapattırdılar. İnsanlar Filistin’de içeride açlıktan kırılıyor, ölüyor. Kapıları kapattırdılar şimdi de itiraf ediyorlar.  İHH  Başkanı ‘Mısır’la ilişkileri bozmayacaktık’ diyor. Şimdi akılları başlarına geldi.  Devlet Bakanı ve Hükümet sözlücüsü Bülent Arınç, özürlerini beyan ediyor, Ekonomiden sorumlu  Devlet Bakanı  Ali Babacan özürlerini  beyan ediyor. Özür karın doyurmuyor, özür ölenleri geri getirmiyor. Bugüne  kadar  aklınız neredeydi?. Neden çıkıp Bakanlar Kurulun’da veya  Dışişleri toplantısında bunları dile getirmediniz de şimdi kalkmış özür diliyorsunuz” diyerek Türkiye yanlış uygulanan Dış Politikalar yüzünden dünyada yalnızlığı oynayan ülke konumuna düştüğünü belirtti.