Karslı: ’Emekliye 2.500 lira hibe edeceğiz’

Merkez  Parti  Genel  Başkanı  Abdurrahim  Karslı, ‘Bir kereye mahsusen ve emeklilerimizi rahatlatmak için 2 bin 500 lira hibe yardımında bulunacağız. Kesinlikle bunu geri almayacağız. Bu da Merkez Parti’nin emeklilerimize bir nefes alma yardımı’ dedi.

Merkez Parti’nin,  Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda  düzenlediği  ‘Katılım Toplantısı büyük bir şölene  sahne oldu. Hemen hemen ülkenin dört bir yanından insanların kara, fırtınaya, soğuğa ve yağmura aldırmadan otobüslerle Ankara yoluna düşmeleri  başta Merkez Parti Genel Başkanı Abudrrahim Karslı olmak üzere, Parti Genel Başkan Yardımcılarını umutlandırdı. Çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği  salonda  alkış tufanı altında söz alan Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, gördüğü coşkulu  kalabalık  karşısında memnuniyetini  dile getirdi.

Emeklilere ve  asgari ücretle çalışanlara müjde üzerine müjde veren  Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim  Karslı büyük alkış alan konmasını şu sözlerle sürdürdü: ”Merkez Parti  iktidarında emeklilerimize bir kereye mahsus olmak üzere  2 bin 500 lira yardımda bulunacağız.  Bu paranın kesinlikle dönüşü olmayacak. Yani Kimseden para pul istemeyeceğiz. Amacımız bir nebze de olsun emeklilerimiz rahatlatmak. Onların  nefes almasını sağlamak.’

“Bağ-Kur emeklisinin eline bugün 650 lira, kısa adı SGK olan Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli  olan  kişinin eline 750 lira ve Asgari ücretle çalışan birinin eline ise 950 lira geçiyor” diyen  Başkan Karslı, ”Şimdi bu parayla nasıl geçiniliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı kalktı dedi ki,’Bu para çok güzel. Gayet güzel geçinilir’ o zaman Bakana sokmak lazım sen kaç parayla geçiniyorsun. Bu 800 lirayı sana verelim ve sen geçin bakalım geçinebilecek misin?” diyerek  Bağ-Kur, SGK ve Asgari ücretlilerin durumlarını belirleyen tabloyu çizdi.