Karslı: ”Asgari ücret 1500TL

Merkez  Parti  Genel  Başkanı  Abdurrahim  Karslı, yazılı, görsel ve İnternet portallarını bünyesinde barındıran  ve  kamuoyunda  ‘Havuz Medyası’ olarak  bilinen medya grubuna  yeni  bir  isim buldu: “Kanalizasyon Medyası”.

Merkez Parti’nin  Ankara’da 22 Şubat Pazar günü Ahmet Taner Kışlalı  Spor Salonunda düzenlediği ‘Katılım’  şölenine  katılan ve gördüğü  coşkulu kalabalık karşısında  memnuniyetini dile getirmek  için partililere Beyaz ve Kırmızı karanfil  dağıtan Genel  Başkan  Abdurrahim  Karslı, sahnelenen ve Türkiye’nin mozaiği olarak adlandırılan çeşitli bölgelere has oyunları büyük bir keyif le izledi.  Mevlana’dan Yunus’a, Koca Yusuf’tan  Ata  Barına, Dadaş Barından Karadeniz ezgilerine  kadar çok sayıda  gösteriyi izleyen  Genel  Başkan Karslı, daha sonra mikrofonu alarak partililere hitap etti.

Başkan Karslı,  cumartesini pazara bağlayan gece  bir grup gazetecinin  ‘Havuz Medyası’nda buluşup Suriye’de bulunan ve Türk toprağı sayılan Süleyman Şah Türbesini  tartıştıklarını belirterek şunları söyledi:  “Şimdi akşam oturdum  kanallar arasında dolaşırken birden gözüme takıldı. Şu ‘Havuz Medyası’ dediğimiz  kanallardan birinde yandaş gazeteciler oturmuşlar, Süleyman Şah  Türbesi’ni tartışıyor. Yok efendim bizim orada şu kadar askerimiz var. Oraya IŞID değil hiçbir güç gelemez filan.  Onlar  Süleyman Şah Türbesini tartışırken, oradaki askerimizden ve  TSK güçlerimizden bahsederken bizim askerimiz operasyon  yapmak için çoktan yola çıkmış haberleri yok. Ne yapacağını ve nasıl hareket edecekleri   komutanları tarafından askere anlatılmış. Herkesin ‘Havuz Medyası ‘ dediği benim  ise  “KANALİZYON MEDYASI” dediğim  Medyanın dünyadan haberi  yok.  Onlar neyi tartışıyorlar, bizim askerimiz neler yapıyor. Bunların bırakın  Dünyayı  daha Türkiye’den haberleri yok.  Onun için de ben çeşitli  yazılı, görsel ve İnternet portalını  bünyesinde barındıran, kamuoyunun ‘Havuz Medyası’ diye isim taktığı  Medya grubuna  ben” KANALİZASYON MEDYASI” diyorum’  dedi.

Genel  Başkan  Karslı’nın  gerek ‘Havuz Medyası’ ile ilgili sözleri ve  gerek  yeni  taktığı“KANALİZASYON MEDYASI” sözleri partililerden büyük alkış aldı. Başkan Karslı, “Türkiye, Cumhuriyet tarihinde ilk defa toprak veren ve toprağını bırakıp kaçan bir ülke durumuna düşmüştür. Türk Milleti gerekirse  seve seve  kanını ve canının verir ama  tek karış toprağını vermez. Ama ne yaptılar toprağımızı bırakıp kaçtılar. Bunu da marifet sayıyorlar” diyerek oklarını bugünkü Hükümete yöneltti.

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı,  açlık sınırının 1300 lira olduğuna dikkat çekerek, ’Bunun için asgari ücretin en az 1500 lira olması lazım ki adama da birkaç kuruş harçlık kalsın” diyerek  emekli ve ve asgari ücretlilere umut dağıttı.